Vyzrajte nad akné
AKNÓZNÍ POKOŽKA


Zásady správné péče o aknózní pleť
ATOPICKÁ POKOŽKA


Krásná pokožka
CITLIVÁ POKOŽKA


DĚTSKÁ POKOŽKA


4 nejlepší přírodní oleje, které neucpávají póry a zvláční pleť
SUCHÁ POKOŽKA


ZBAVTE SE UŽ KONEČNĚ NADOBRO LUPŮ
VLASOVÁ POKOŽKA

4 nejlepší přírodní oleje, které neucpávají póry a zvláční pleť

4 nejlepší přírodní oleje, které neucpávají póry a zvláční pleť

Na používání olejů v pleťové kosmetice není jednotný názor. Zatímco jedni tvrdí, že oleje mohou pokožce jen prospět, jiný zastávají názor, že jsou zcela nevhodné. Argumentují pak ucpáváním pórů a zbytečným nadměrným promaštěním. Kde je tedy pravda?


Na úvod je vhodné podotknout, že chceme-li využívat oleje – ať už vnitřně nebo pro kosmetické účely zevně – vždy volíme výhradně za studena lisované. Přírodní oleje se řadí pochopitelně mezi tuky a jde o směs lipidů, které se získávají většinou právě lisováním ze semen nebo plodů. V péči o pleť jsou využívány už odnepaměti. Pleť totiž hydratují, promašťují a vyživují.


Cenné látky i výživa

Blahodárný vliv na kvalitu a výživu pokožky mají zejména bioaktivní látky, vitamíny a minerály, obsažené v olejích lisovaných za studena, které svými specifickými účinky pomáhají zlepšit stav celého organismu. Pronikají do nejhlubších vrstev kůže. Některé oleje jsou však skutečně jemné, neucpávají póry a umí si poradit s mnohými kožními obtížemi, zejména pak nadměrnou suchostí spojenou s výraznou tvorbou vrásek či praskáním pokožky.

Mandlový olej

4 nejlepší přírodní oleje, které neucpávají póry a zvláční pleť

Mandlový olej

Získává se lisováním semen mandloně a jde o zcela neutrální olej. Obsahuje celé spektrum cenných látek. Zejména pak vitamíny A, E a F. I mnoho minerálů, jako je draslík, vápník, hořčík či fosfor. Nechybí kyselina linolová, palmitová a olejová. Díky svému složení je vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku. Hodí se pro ekzematiky i všechny, kteří mají sklony k červenání, svědivosti nebo olupování pokožky. Hravě si poradí se suchou pletí. Při pravidelném používání pokožku dokonale hydratuje a pomáhá přecházet dalšímu vysoušení. Navíc se rychle vstřebává a nezanechává mastný film.


Olivový olej

Jestliže vás trápí opravdu přeschlá, šupinatá či dokonce praskající pokožka, pak je nejvyšší čas sáhnout po kvalitním olivovém oleji. Počítejte však s tím, že olej se hůř vstřebává a pleť zůstává dlouho mastná. Je tedy vhodné používat jej večer po koupeli na ještě vlhkou kůži. Tím se vstřebávání podpoří. Krouživými pohyby jej vmasírujte do míst, která potřebujete promastit nejvíce. Olivový olej působí příznivě také při ekzémech, alergických projevech či zánětlivých stavech pokožky. Má silné regenerační účinky.

oleje na pokožku

4 nejlepší přírodní oleje, které neucpávají póry a zvláční pleť

Konopný olej

Ukrývá v sobě nenasycené mastné kyseliny, které pokožka ke správnému fungování potřebuje. Jedná se hlavně o kyselinu omega-6-linoleovou, omega-6-gama-linoleovou a omega-3-linoleovou. Lidské tělo si je neumí vytvořit, tudíž mu je musíme dodávat. A právě konopný olej obsahuje všechny tyto tři kyseliny ve správném poměru. Krom toho však obsahuje i další cenné látky – zejména pak vitamín E, který hojí pokožku i případné defekty. Suchou pleť dokonale vyživuje.

Olej z pšeničných klíčků

Pyšní se zejména vysokým obsahem vitamínů A, B i E. Díky tomu je jedničkou v prevenci předčasného stárnutí pleti. Zajistí pleti hydrataci a zabrání nadměrnému vysušování. Hodí se rovněž na změkčení ztvrdlé kůže či vyživení zralé pleti.

6. 3. 2019

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY