
V současné době jsme nuceni si více desinfikovat a mýt ruce. Jsou poměrně dost zatěžovány a nevyhneme se ani používání přípravků, které bychom za jiných okolností doma neměli kvůli složení. Například, pokud jdeme na kontrolu k lékaři nebo jsme nuceni si kápnout desinfekci v obchodě. Našim rukám tak velmi prospěje, když je budeme rozmazlovat přírodně.
Ruce, které trpí
Pokožka našich rukou sice není z nejtenčích, ale prakticky s nimi pracujeme neustále. Je potřeba je tedy nejen uchovávat v čistotě, ale také jim dodat patřičnou výživu a starostlivost. I když běžně netrpíme jejich praskáním, suchými místy anebo svědivou pokožkou, ve vleku posledních měsíců to může být jinak. Sama sleduji na sobě, že mé ruce volají SOS a musím se o ně teď víc starat. Přílišné vysoušení totiž vede nejen k nepříjemným vedlejším projevům,jako jsou malé ranky nebo zarudnutí, ale také k předčasnému stárnutí pokožky.
Čím ošetřit ruce
Bolavé, poškozené a suché ruce velmi dobře ošetří přírodní kosmetika. Krémy s hojivým včelím voskem nebo lanolinem, rostlinnými extrakty (růžový, ovesný, levandulový a další) a výživnými rostlinnými oleji jsou přesně to, za to vám ruce poděkují. Neměli byste je zbytečně zatěžovat agresivními peelingy nebo krémy se syntetickou parfemací a parafínem, protože pokožka má po jejich nanesení ztížené dýchání a tím vzniká prostor pro tvorbu infekčních ložisek. Pokud chcete odstranit odumřelé kožní buňky, zkuste to pomocí kašičky z mletých ovesných vloček. Je jemná, ale účinná a zároveň pomáhá kůži vyživit, změkčit a podporuje hojení jejích mechanických poškození. Můžete si také doma udělat peeling ze třtinového cukru (1 čajová lžička) a olivového oleje (2 čajové lžičky). Směs naneste na ruce, nechejte 30 minut působit a následně smyjte. Abyste se vyhnuli zašpinění všeho okolo, doporučujeme použít jednorázové rukavice.

Třtinový cukr