Vyzrajte nad akné
AKNÓZNÍ POKOŽKA
ATOPICKÁ POKOŽKA
Krásná pokožka
CITLIVÁ POKOŽKA
DĚTSKÁ POKOŽKA
SUCHÁ POKOŽKA
VLASOVÁ POKOŽKA

Jak chránit namáhané ruce

V současné době jsme nuceni si více desinfikovat a mýt ruce. Jsou poměrně dost zatěžovány a nevyhneme se ani používání přípravků, které bychom za jiných okolností doma neměli kvůli složení. Například, pokud jdeme na kontrolu k lékaři nebo jsme nuceni si kápnout desinfekci v obchodě. Našim rukám tak velmi prospěje, když je budeme rozmazlovat přírodně.


Ruce, které trpí

Pokožka našich rukou sice není z nejtenčích, ale prakticky s nimi pracujeme neustále. Je potřeba je tedy nejen uchovávat v čistotě, ale také jim dodat patřičnou výživu a starostlivost. I když běžně netrpíme jejich praskáním, suchými místy anebo svědivou pokožkou, ve vleku posledních měsíců to může být jinak. Sama sleduji na sobě, že mé ruce volají SOS a musím se o ně teď víc starat. Přílišné vysoušení totiž vede nejen k nepříjemným vedlejším projevům,jako jsou malé ranky nebo zarudnutí, ale také k předčasnému stárnutí pokožky.

Čím ošetřit ruce

Bolavé, poškozené a suché ruce velmi dobře ošetří přírodní kosmetika. Krémy s hojivým včelím voskem nebo lanolinem, rostlinnými extrakty (růžový, ovesný, levandulový a další) a výživnými rostlinnými oleji jsou přesně to, za to vám ruce poděkují. Neměli byste je zbytečně zatěžovat agresivními peelingy nebo krémy se syntetickou parfemací a parafínem, protože pokožka má po jejich nanesení ztížené dýchání a tím vzniká prostor pro tvorbu infekčních ložisek. Pokud chcete odstranit odumřelé kožní buňky, zkuste to pomocí kašičky z mletých ovesných vloček. Je jemná, ale účinná a zároveň pomáhá kůži vyživit, změkčit a podporuje hojení jejích mechanických poškození. Můžete si také doma udělat peeling ze třtinového cukru (1 čajová lžička) a olivového oleje (2 čajové lžičky). Směs naneste na ruce, nechejte 30 minut působit a následně smyjte. Abyste se vyhnuli zašpinění všeho okolo, doporučujeme použít jednorázové rukavice.

Třtinový cukr

Třtinový cukr

Pokud nechcete na ruce nanášet hotové krémy, ať už jsou jakkoli bio, anebo vám zrovna krém došel, nezoufejte. Pro ošetření jejich poškození můžete použít i samostatné rostlinné oleje, případně rostlinná másla. Ideální je pro tento účel máslo kakaové, avokádové nebo bambucké. Kvalitní slunečnicový, olivový, jojobový anebo arganový olej může být v mnoha případech daleko lepší volbou než ten nejdražší krém na světě. Pro lepší roztírání olejů a másel doporučujeme je zkombinovat s trochou květové vody, lépe se tak rozprostřou a vstřebají do kůže. Přes den je lepší používat spíše oleje, protože nejsou tak hutné. Na noc pak volíme některé z rostlinných másel. Zkuste je na ruce nanést před spaním a pak si oblečte bavlněné kosmetické rukavice. Dostanete tak prostor na nerušenou regeneraci a ráno se můžete opět vrhnout na každodenní práce.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY