Vyzrajte nad akné
AKNÓZNÍ POKOŽKA
ATOPICKÁ POKOŽKA
Krásná pokožka
CITLIVÁ POKOŽKA
DĚTSKÁ POKOŽKA
SUCHÁ POKOŽKA
VLASOVÁ POKOŽKA

Jak oživit vlasy po létě

Vy sami jste si v létě krásně odpočinuli a nabili se energií, ale vaše vlasy to můžou vidět úplně jinak – léto pro ně patří mezi nejnáročnější období. Pokud je po dovolené trochu rozmazlíte správnou péčí, odmění se vám zdravím a leskem. Mezi největší pohromy pro vlasy patří kromě ostrého slunce také chlór z bazénu, slaná mořská voda nebo lehkomyslný a trendy letní styling. Pokud jste v létě zapomněli o vlasy pečovat a máte je vysušené, roztřepené, krepaté a bez lesku, je nejvyšší čas to změnit. Zvýšenou pozornost si ale zaslouží i vlasy, které vypadají na první pohled v pořádku. Jaké jsou hlavní kroky?


Hydratujte

Úplným základem jsou hydratační řady kvalitních šamponů. Najdete je jak v drogerii, tak v kadeřnických salonech, záleží na kondici vaší peněženky. Vlasům dodají ztracenou vlhkost a oživí je. Je koneckonců ideální používat je celoročně, stejně jako hydratační krémy na pleť. Po létě je ale třeba přitvrdit a vsadit i na hydratační kondicionéry a masky určené k hydrataci či péči o poškozené vlasy. Masky na vlasy speciálně vyvinuté pro poškozené vlasy ještě intenzivněji obnoví  vlhkost vlasu a zanechají prameny hladší a snadněji upravitelné. Nezapomeňte se řídit pokyny na výrobku, pokud jde o četnost použití, způsob aplikace a délku působení – masku nechte působit po doporučenou dobu, aby se mohla do vlasů hluboko zapracovat. Navzdory vysoké kvalitě dnešních produktů nečekejte zázrak po jednorázové kúře, abyste pomohli svým vlasům zotavit se z vysušujících účinků léta, budete muset používat hydratační systém produktů po dobu několika týdnů – tedy při každém mytí hydratační šampon a kondicionér a jednou nebo dvakrát týdně maska. Pro někoho můžou být příjemné také vlasové oleje, které se dají použít různě – buď se vetřou do konečků suchých vlasů pro uhlazení a výživu, nebo je lze aplikovat na celou délku vlasů jako výživu na noc, jako kúru před mytím vlasů nebo je možné pár kapek přimíchat do vlasové masky. 

Tipy: 

Serie Expert Nutrifier, vyživující šampon s kokosovým olejem (L’Oréal Professionnel)

Bed Head Urban Antidotes Recovery, šampon pro suché a poškozené vlasy (TIGI)

Authentic Beauty Concept Hydrate – hydratační šampon, kondicionér, mléko, maska (Authentic Beauty Concept)

Rahua Hydration Shampoo, Rahua Hydration Conditioner, Rahua Hydration Mask (Rahua)

Gisou Honey Infused Hair Mask (Gisou)

Kokosová maska na vlasy (Osté)

Hair Oil Honey Infused (Gisou)

Elixir Ultime L’huile Originale (Kérastase)

Obnovte barvu

Ať už máte vlasy barvené nebo hrdě nosíte svůj přirozený odstín, léto může s barvou vašich vlasů udělat divné věci. Blondýnky a zrzky mohou zjistit, že jejich vlasy po slunění a koupání v bazénu chytily mosazný odstín, lidé s tmavšími vlasy zase mohou zjistit, že se během léta poněkud odbarvili do mírně světlejšího odstínu. Než domácí experimenty s oživením barvy, doporučujeme po létě návštěvu vašeho kadeřníka – bude nejlépe vědět, co dělat s barvou i péčí a dodá vlasům švih novým sestřihem, kterým vás zároveň zbaví roztřepených konečků.

Buďte šetrní

Poškozené vlasy se mohou obtížně rozčesávat. Bez ohledu na to, jak moc jsou zacuchané, je důležité netahat za ně hřebenem nebo kartáčem. Místo toho začněte u konečků vlasů a hřebenem se širokými zuby jemně rozčesávejte zamotané vlasy. Pokud potřebujete trochu pomoci, použijte sprej na rozčesávání. Odolejte pokušení trhat uzly, což může vést k roztřepení konečků a lámání vlasů.

Tipy:

Tangle Teezer – The Original, kartáč pro lámavé a namáhané vlasy

Tangle Teezer, Everyday Detangling Spray – sprej pro snadné rozčesání vlasů pro normální až jemné vlasy

Vyhněte se teplu

Po dlouhém horkém létě je to poslední, co vaše vlasy potřebují, další horko. Vyhněte se dočasně nástrojům pro úpravu vlasů jako jsou kulmy nebo žehličky na vlasy. Jejich teplo může rozštěpit vlasovou kutikulu, což vede k nežádoucímu krepatění. Na podzim se také snažte omezit fénování na minimum; kdykoli můžete, nechte vlasy uschnout přirozeně. Když už musíte použít fén, nastavte nízkou teplotu, aby nedošlo k poškození vlasů, a před fénováním na vlasy ideálně nastříkejte sprej chránící při tepelné úpravě. 

Tipy:

Heat Protection – vyživující a ochranný krém před tepelnou úpravou vlasů (Lee Stafford)

Eimi Thermal Image – sprej pro tepelnou úpravu vlasů (Wella Professionals)

Taft Heat Protection – ochranný sprej pro vlasy namáhané teplem (Schwarzkopf)

Phytovolume – objemový sprej pro tepelnou úpravu vlasů (Phyto)

Připravte se na zimu

Nezapomínejte, že léto není pro vaše vlasy jediným náročným obdobím roku. Zima je za dveřmi. Pokračujte v hydratačních vlasových kúrách, protože vlasy dostanou brzy zabrat zase chladem, střídáním teplot a nošením pokrývek hlavy. Stejně jako pleti, i vlasům prospěje především pravidelná péče a trvale šetrný přístup.

Autor: Mgr. Kristýna Čillíková

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY