IMG_0644

MGR. HANA MEZEROVÁ, ACC

Psycholožka a koučka

Ve své psychologické a koučovací praxi se věnuje především sebedůvěře, vztahům a komunikaci. Uplatňuje pohled na člověka jako na bio-psycho-socio- spirituálního jedince. Jak u jednotlivých klientů, tak například při pořádání workshopů pro firmy  se setkává s tím, jaký dopad na člověka mají psychosomatické onemocnění. Více se o ní dozvíte na Instragramu Psychokouč

Jak se vyrovnat s nedokonalostmi pleti

Pojem sebevědomí v dnešní době zní z mnoha stran. Všude čteme a slyšíme, že si máme věřit. Ale někdy je to opravdu těžké. To, co na sobě hodnotíme, se skládá z několika oblastí, a ať chceme, nebo ne, jedna z nich je vzhled a spokojenost s ním.


A ke vzhledu patří i naše pleť. Pokud máme nějaké nedokonalosti pleti, které nám vadí, jako je třeba znaménko, jizva, akné, rozšířené póry a další, tak samozřejmě i to má vliv na naše sebevědomí. Může nám ho to snižovat, ale naopak, pokud toho využijeme ve svůj prospěch, tak to může mít na sebevědomí dobrý vliv.


Tady máte pár tipů, jak právě díky těmto nedokonalostem své sebevědomí zvýšit, nebo si ho alespoň nesnižovat.

  • Neupozorňujte na nedokonalost – čím více něčemu věnujeme pozornosti, tam to roste. To znamená, že pokud se Vám nebudeme líbit třeba Vaše znaménko a budete na to myslet, budete si všímat, že se na něj okolí také více zaměřuje. A přitom to nemusí být vůbec pravda.

  • Buďte k sobě laskaví- Nikdo není dokonalý. Podívejte se spíše na to, co na sobě máte rádi. Nelíbí se Vám jizva na noze? Ale díky nohám přeci zažíváte každý den plno dobrodružství, tak jim spíše poděkujte. Prostě chovejte se k sobě i svým nedokonalostem s láskou.

  • Zjistěte si možnosti řešení daného problému – něco Vám dlouhodobě vadí a dá se to řešit? Ještě nevíte, jestli dá? Tak se poptejte po možnostech. Já například nikdy žádné úpravy svým klientům nerozmlouvám. Pokud se budou cítit lépe a dělají to sami pro sebe a ne kvůli druhým, proč nevyužít vymožeností dnešní doby.

  • Svou nedokonalost využijte jako přednost – na nedokonalost se díváme jako na něco negativního. Co to zkusit obráceně? Podívat se na ni jako na výzvu, nebo na něco, co mohu naopak využít ve svůj prospěch? Jako příklad dám to, že pokud máte znaméno na obličeji, které je zdravé, tak ho můžete právě naopak využít jako něco, díky čemu si Vás lidé zapamatují.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY