Vyzrajte nad akné
AKNÓZNÍ POKOŽKA


Zásady správné péče o aknózní pleť
ATOPICKÁ POKOŽKA


Krásná pokožka
CITLIVÁ POKOŽKA


DĚTSKÁ POKOŽKA


4 nejlepší přírodní oleje, které neucpávají póry a zvláční pleť
SUCHÁ POKOŽKA


ZBAVTE SE UŽ KONEČNĚ NADOBRO LUPŮ
VLASOVÁ POKOŽKA

Je vhodné na miminka používat konvenční kosmetiku?

SEBOREA: NÁVODY, DÍKY KTERÝM SE JÍ KONEČNĚ ZBAVÍTE

Dítě se rodí s velmi jemnou pokožkou, je tedy více než nutné dbát na výběr krémů, mýdel či olejů. Kdy je vhodné zařadit klasické kosmetické produkty a čemu bychom se měli rozhodně vyhýbat?


Dětská pokožka je svojí strukturou zcela odlišná od pokožky dospělého jedince. Je také známo, že kojenecká kůže je náchylná k určitým typům dermatitid. I raketový nárůst atopické dermatitidy v posledních letech, je z velké části připisován právě výběru nekvalitních kosmetických produktů.


Vhodná kosmetika pro děti

Pro novorozence je jednoznačně nejlepší čistá voda. K mytí není potřeba používat mýdla ani šampóny. Chcete-li dětskou pokožku promazat po koupeli, pak sáhněte buď po jemném krému pro citlivou pleť, nebo volte čistý za studena lisovaný olej. Vyhýbejte se chemickým krémům a mastím, byť mnohdy bývají označené jako dětské. Je dobré si pamatovat, že čím delší složení má produkt vypsané, tím je krém pro miminko nevhodnější. Ideální jsou jednosložkové, v některých případech maximálně dvousložkové výrobky.


Sledujte složení produktů

Budete-li nakupovat v drogérii kosmetické produkty pro novorozence, v každém případě se varujte všech produktů, které mají pleť čistit. Jde zejména o takové, které obsahují tenzidy typu SLS (Sodium-Lauryl-Sulfate). Vyhýbejte se také všemu, co má v názvu Propyl-, Buthyl-, Methyl-. Produkty s tímto složením nejsou vhodné ani pro citlivější dospělé jedince, natož pro právě narozené mimino.

Ideální koupel miminka

Je vhodné na miminka používat konvenční kosmetiku?

Ideální koupel

V čem tedy koupat novorozeného člena rodiny? Nejlepší je vlažná voda. Chcete-li do ní za každou cenu něco přidat, pak můžete sáhnout po ovesném mléku. To dodá dětské pokožce potřebné lipidy. I u tohoto produktu však dávejte velmi dobrý pozor na složení výrobku, který kupujete. Nejlépe sáhněte po takovém výrobku, který má označení „organic“. V žádném případě však nepřidávejte do koupele klasická mýdla, kosmetiku s neprůhledným složením nebo éterické oleje. Ve všech případech může jít u tak malého dítěte o silné alergeny. Do miminkovské kosmetiky rozhodně nepatří.


Řiďte se cenou

U dětské kosmetiky platí více než u čehokoliv jiného, že cena udává kvalitu. Tedy čím levnější produkt, tím větší riziko, že sáhneme po přípravku nevalné kvality. Pokud si nejste jisti, zalistujte na internetu a zjistěte si podrobné složení produktu či zkušenosti jiných lidí.


Když se batolí…

Zhruba od roku a půl či dvou let je možné začít používat i běžnější kosmetiku Přesto bychom stále měli dbát na složení výrobku a upřednostňovat značky a výrobky, které dbají na kvalitu a jsou určeny pro velmi citlivou pleť. V tomto období však již můžeme přidávat i některé éterické oleje, které mohou být i žádoucí. Například levandule pro klidný spánek, mandarinka pro dobrou náladu, šalvěj při bolesti v krku, heřmánek při zhoršeném zažívání nebo tea tree při nachlazení. V obyčejném mléku rozmíchejte 5 kapek vybraného éterického oleje, promíchejte a vlijte do koupele.


Vyzkoušejte:

Ovesná koupel pro miminkovskou i citlivou pleť

Ovesné vločky patří mezi ingredienci, kterou hojně využívají i výrobci dětské kosmetiky. Jde totiž o surovinu, která čistí i hojí pokožku. Obyčejné ovesné vločky nadrťte a naplňte jimi plátěný sáček. Ten pak vhoďte do teplé koupele a nechte po celou dobu koupání louhovat.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY