Kruhy pod očima: jak se jich zbavit?

Tento problém asi řešil každý. Někdo má to štěstí, že se mu kruhy pod očima objeví pouze při nedostatku spánku nebo po prohýřené noci. Většinou jde však o problém dlouhodobější, někdy dokonce geneticky daný. Co tedy lze dělat, abychom tmavé stíny co nejvíce eliminovali?


Jaké mohou být příčiny

Důvodů tmavých kruhů pod očima může být samozřejmě více. Očnímu okolí, kde je tenčí kůže než na zbylé pleti samozřejmě nesvědčí nedostatek spánku a nezdravý životní styl. Příčinou však může být i zdravotní problém se štítnou žlázou, ledvinami nebo onemocněním spjatým s játry či lymfatickým systémem.
Vznik kruhů také může ovlivňovat hloubka umístění očí a množství podkožního tuku pod nimi. Důležitá je také pigmentace kůže, u světlých typů pleti bude výskyt kruhů pod očima častější než u tmavší pokožky. Kůže pod očima je totiž protkána hustým cévním řečištěm, které zásobuje oko, může tedy více prosvítat kůží a tím dochází k efektu tmavých kruhů.

Důležitá je prevence

Správnou životosprávou a pravidelným spánkem můžeme tvorbu kruhů pod očima zmírnit. Ne vždy však tento základ stačí. Důležité je samozřejmě vyloučit zdravotní problém, na který by kruhy pod očima mohly upozorňovat.

Jak tedy docílit svěžího vzhledu bez tmavých stínů pod očima?

Existuje celá řada přípravků i babských rad. Každý z nás si určitě vybaví plátky okurek na očích, ale v dnešní době nalezneme i mnoho obkladů a masek určených přímo na oční okolí. Důležitý je samozřejmě dostatečný příjem tekutin a hydratace pokožky zevnitř. Pro cévní systém (nejen v okolí očí) je zásadní příjem vitaminu C v kombinaci s rutinem, který zvyšuje jejich odolnost.
Prevencí může být i aplikace malého množství očního krému, který nanášíme ráno a večer jemným poklepáváním, to zajistí optimální vsáknutí a podpoří i prokrvení. Pro lepší efekt můžeme krém uchovávat v lednici a aplikovat jej studený.

Jak zakrýt kruhy pod očima?

Nejedná se sice o řešení, ale o zmírnění problému. Na trhu je mnoho korektorů na zakrytí kruhů pod očima. Zatímco světlé odstíny dobře opticky maskují kruhy pod očima, tmavší odstíny zakryjí otoky. Podle zabarvení kruhů je tedy potřeba použít jinou barvu korektoru.
Modré a nafialovělé kruhy neutralizuje nejlépe žlutý či broskvový korektor na kruhy pod očima, hnědé kruhy nejlépe zamaskuje oranžový odstín. Po nanesení barevného korektoru naneste ještě korektor o odstín světlejší, než je vaše pleť a až v posledním kroku zafixujte korektor nanesením pudru v tónu vaší pleti.

Vyzkoušejte dermální výplně

Dnešní moderní estetická dermatologie nabízí několik řešení i pro tento problém. Jedná se většinou o aplikaci vhodných látek do problémové partie. Efekt je viditelný ihned po ošetření, odstraňuje unavený výraz tváře a šetří čas od neúspěšného překrývání make-upem. Zákrok není nijak bolestivý. Při správné technice aplikace a vhodném typu výplně se propadliny pod očima výplněmi korigují velmi úspěšně.

 

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY