Vyzrajte nad akné
AKNÓZNÍ POKOŽKA


Zásady správné péče o aknózní pleť
ATOPICKÁ POKOŽKA


Krásná pokožka
CITLIVÁ POKOŽKA


DĚTSKÁ POKOŽKA


4 nejlepší přírodní oleje, které neucpávají póry a zvláční pleť
SUCHÁ POKOŽKA


ZBAVTE SE UŽ KONEČNĚ NADOBRO LUPŮ
VLASOVÁ POKOŽKA

Návod, jak zneviditelnit jizvy po akné

Pupínky v obličeji mohou napáchat mnohdy víc škody, než si myslíme. Velmi častým problémem při akné jsou nevzhledné jizvičky, které se následně na tváři objevují. Pokud jsou čerstvé, lze se jich zbavit ještě poměrně snadno. U těch starších je to pak běh na delší trať, ale rozhodně nejde o nic nemožného.


První pravidlo zní, že je nutno o pleť s jizvami pečovat mnohem více, než o zdravou hladkou pokožku. Přes léto je nutné mazat obličej i jizvy kdekoliv na těle, krémy s vysokým ochranným faktorem. Nejlépe SPF 40 – 50. Po slunění je poté dobré mazat jizvy či celý obličej čistým panthenolem.

Vitamín E

Hledáte-li jeden zaručený prostředek, který pomůže jizvy zneviditelnit, pak jde o čistý vitamín E. Je dobré jej užívat jak vnitřně, tak i zevně. Vnitřně se většinou užívají tobolky. Jednou denně, jednu tobolku. Případně můžete zvýšit příjem potravin, ve kterých se vitamín E přirozeně vyskytuje. Mezi takové patří pšeničné klíčky, semínka, ořechy, mandle, kvalitní celozrnné pečivo, avokádo, špenát, papriky, játra, máslo, vejce i sója. Je dobré vědět, že vitamín E se neničí kuchyňskou úpravou, takže jej obsahují i tepelně upravené potraviny.

Při zevním používání je pak vhodné používat krémy s vitamínem E alespoň dvakrát za den. Tedy ráno a večer. Pro tento účel si můžete pořídit speciální preparáty, kde je vyšší obsah tohoto vitamínu. Anebo si jednoduše do vašeho oblíbeného krému vymačkejte vždy jednu tobolku. Promíchejte a aplikujte na pokožku. První výsledky byste měli zaznamenat zhruba po měsíci.

Masáže pokožky

Jizvy je dobré masírovat. Jednak tím pokožku prokrvíme a tím napomůžeme rychlejší regeneraci a druhak urychlíme i mizení případných jizviček. Pro tento účel jsou nejvhodnější takzvané tlakové masáže, které ovládá každá kosmetička a na požádání vám poradí nejen s péčí o pleť, ale také vás základy takové masáže naučí. K masáži si můžete přizvat ještě jednoho pomocníka – je jím éterický olej ze slaměnky. Jednu kapku oleje rozmíchejte v jedné čajové lžičce za studena lisovaného šípkového oleje a touto směsí pak jizvy masírujte. Opakujte minimálně jednou denně po dobu šesti až osmi týdnů. Výsledky by měly být znatelné.

Karboxyterapie

Metoda, která patří mezi jednu z nejúspěšnějších metod, které slouží nejen k odstranění projevů stárnutí. Ale rovněž si umí poradit s drobnými jizvami v obličeji. Jde o speciální plynové injekce, jimiž se aplikuje těsně pod kůži oxid uhličitý. Ten pak zlepšuje nejen prokrvení tkáně, ale zejména její regeneraci. Karboxyterapie využívá tzv. Bohrova efektu – aplikace oxidu uhličitého způsobí, že se ve zvýšené míře uvolní kyslík z hemoglobinu, čímž se zlepší okysličení a následně i metabolismus ošetřované tkáně. Také zde během aplikace dochází k rozšíření kapilár. Výsledkem je nejen hladší a pevnění pleť, ale také eliminace nevzhledných jizev.

Neemový či nimbový olej

Tento olej léčí nejen kožní onemocnění a záněty kůže, ale poradí si i s drobnými jizvami. Produkty s neemovým olejem vyhovují téměř všem typům pleti a účinkují při lokálních kožních onemocněních, jako jsou ekzémy, vyrážky, lupénka, akné, suchá a popraskaná kůže, popáleniny, odřeniny nebo plísně na nohou a nehtech. Vysoký obsah nenasycených mastných kyselin a dalších užitečných látek v oleji dokáže udržet přirozenou rovnováhu pokožky a hojit její poškozené vrstvy. Dále pak zmírňuje projevy stárnutí, tvorbu vrásek, pleť rozjasňuje a vyhlazuje. S drobnými jizvičkami po akné si poradí vcelku za krátký čas. Neemový olej má i antiseptické působení a jde o velmi silný antioxidant.

Rudý olej

Třezalkový olej je vynikajícím prostředkem pro léčbu veškerých jizev – nejen po úrazech či operacích. S úspěchem se využívá po porodu či právě na jizvy po zhojení akné. Třezalka má totiž velice silné hojivé a protizánětlivé účinky. Avšak pozor – přes léto ji používejte pouze na noc. Přes den by mohla ve spojení se slunečními paprsky způsobit vznik nevzhledných tmavých skvrn na pokožce.

Připravte si domácí růžový olej na pleť:

Velmi cenným doplňkem domácí kosmetiky je růžový olej a růžová voda. Ty se používají nejen pro zralou pleť, kterou vyhladí a projasní. Ale zejména na jizvy všeho druhu. Tedy i na ty, které vznikly v obličeji po akné. Olej nebo pleťovou vodu můžeme využít i pro její dezinfekční účinky k očistě pleti, například při akné či jiných nečistotách. Pleť navíc regenerují.

Jak na to?

Připravíme si 200 ml kvalitního za studena lisovaného oleje – hodí se mandlový, meruňkový nebo hroznový. Do uzavíratelné sklenice vhodíme dvě hrsti okvětních plátků růže a přichystaným olejem je zalijeme tak, aby byly zcela ponořené. Sklenici uzavřeme a na dva týdny ji postavíme na slunce. Poté přelijeme přes cedník do čisté nádoby a květy důkladně vymačkáme. Scezený olej nalijeme do čisté nádoby a uzavřeme. Uchováváme v temnu a chladu. Používáme dle potřeby.

Návod, jak zneviditelnit jizvy po akné

Návod, jak zneviditelnit jizvy po akné

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY