Vyzrajte nad akné
AKNÓZNÍ POKOŽKA
ATOPICKÁ POKOŽKA
Krásná pokožka
CITLIVÁ POKOŽKA
DĚTSKÁ POKOŽKA
SUCHÁ POKOŽKA
VLASOVÁ POKOŽKA

Připravte si jedinečný hydratační peeling

Bledá, unavená, dehydrovaná a bez jasu–přesně tak často vypadá suchá pokožka. Velmi často se tyto problémy zhoršují v letních a zimních měsících, kdy je kůže více namáhaná.


Jestliže má naše pokožka sklony k vysychání, je nutné se o ni pravidelně starat. Nadměrné sluníčko v létě a mráz v zimě jí rozhodně neprospívají. Proto je důležité ji čas od času celkově revitalizovat. Každý den bychom jí však pak také měli dopřávat péči, aby neměla nejmenší důvod si jakkoliv stěžovat.

Pusťte se do obnovy kůže

Začneme u čištění, a to rovnou hloubkového. V takém případě je ideální peeling – odstraní odumřelé buňky, vyhladí a rozzáří. Nepoužívejte ale ten, kde jsou příliš hrubé částečky, ty mohou pleť obrousit. Peeling aplikujte maximálně jednou týdně. Jestliže pro vás není klasický peeling zcela to pravé, vyzkoušejte gommage – tedy speciální čisticí gel s mikroperličkami, které na sebe nabalují odumřelou pokožku. Velice vhodné jsou také speciální kartáče určené k jemnému čištění pleti. Odstraňují nejen make-up, ale i přebytečné nečistoty pleti. V každém případě vždy používejte kosmetické přípravky, které jsou přímo určeny pro typ vaší pleti. Jako odličovací tampóny použijte takové, které jsou ze 100% viskózy. Případně ještě lepší volbou jsou prací bavlněné – tedy vhodné pro opakované použití a navíc velmi šetrné k pleti.

Mandlový peeling

Přísady: 1 lžíce mandlí, hydratační krém tužší konzistence (vhodný pro suchou pleť), éterický olej z růže nebo levandule (dle preferencí)
Příprava: Krém si připravíme do nějaké menší misky. Mandle rozdrtíme v mixéru, poté je přisypeme ke krému. Nakonec přidáme dvě kapky éterického oleje. Důkladně promícháme. Nanášíme na obličej, hrudník, nohy i ruce. Necháme chvíli působit a poté jemnými krouživými pohyby promasírujeme a pod tekoucí vodou smyjeme.

Peeling z mandlí a ovesných vloček

Přísady: 1 lžíce mandlí, 1 lžíce ovesných vloček, 1 lžíce mandlového oleje.
Příprava: Mandle a ovesné vločky rozemeleme na jemný prášek a smícháme s mandlovým olejem. Nanášíme jej na navlhčené ruce a poté oplachujeme teplou vodou. Mandle a ovesné vločky z pokožky odstraní odumřelé buňky a dodají výživné látky.

Peeling z mandlí a ovesných vloček

Peeling z mandlí a ovesných vloček

Cukrovo-levandulový peeling

Přísady: 50 ml olivového oleje, 30 ml ricinového oleje, 20 g bambuckého másla,
5 g levandule (pouze drobné sušené květy), 160 g hnědého cukru, 50 kapek éterického oleje levandule
Příprava: Do misky dáme bambucké máslo a vložíme jej do vodní lázně. Necháme zcela rozpustit. Poté misku vyjmeme, přidáme oba oleje, cukr a levanduli a důkladně promícháváme. Následně přidáme esenciální olej a opět promícháme. Necháme zcela zchladnout. Přelijeme nejlépe do sklenice a pevně uzavřeme. Peeling používáme na vlhkou pokožku. Přiměřené množství nabereme do dlaně, rozetřeme na pokožce a krouživým pohybem pokožku masírujeme. Opláchneme a už pokožku nemyjeme. Pěkně se zabalíme do ručníku a necháme pokožku oschnout. Dle preferencí lze použít místo levandule i jiné bylinky, například drcenou mátu či heřmánek.

Kokosový peeling na rty

Obličejové a tělové peelingy jsou známé, ale naše rty jsou často opomíjené. I ty ale potřebují čas od času zvýšenou péči, která však musí být jemná, aby nedošlo k jejich poškození. Z tohoto důvodu je jako „obrušovač“ použit mletý kokos.
Přísady: 10 ml makadamového oleje, 1 mocca lžičku medu, 0,5 g včelího vosku, 1 tobolku vitamínu E (z lékárny).
Příprava: Do misky vložíme všechny ingredience kromě vitamínu E a zahříváme ve vodní lázni. Tak dlouho, dokud včelí vosk není zcela rozpuštěný. Pravidelně promícháváme. Následně odstavíme a do směsi přidáme 2 g mletého kokosu a vymačkanou kapsli vitamínu E. Směs promícháme a ihned naplníme do uzavíratelné nádobky. Hotový peeling používáme 2x týdně na jemnou masáž rtů.

Nezapomeňte na závěrečnou péči

Po provedeném peelingu je nutné se o pleť ještě dále postarat. Nemůžeme ji nechat „jen tak“. Minimálně je nutné natřít ji kvalitním, za studena lisovaným, olejem. Ještě lepší je však zvolit předtím vhodnou hydratační masku. Ani tu nemusíte kupovat, můžete si ji vyrobit v pohodlí domova z ingrediencí, které máte doma.Suché pokožce dodá vláhu například mix avokáda, bílého jogurtu (nebo tvarohu) a medu. Pokožce velmi prospívají také hydratační séra, která pleti dodají rozjasněný, sjednocený a vyhlazený vzhled. Vhodné jsou i jemné hydratační krémy, které pokožku příliš nezatěžují, rychle se vstřebávají a nechávají ji volně dýchat.

Připravte si:

Olejová maska

Přísady: 50 ml olivového oleje, 25 ml mrkvového oleje, 25 ml šípkového oleje, konopný éterický olej, dva hrnky kosmetického jílu (kaolin)
Příprava: Jíl nasypeme do větší mísy, nakapeme k němu 6 kapek éterického oleje z konopí a přidáme směs všech tří olejů. Promícháme. Pokud se nám bude směs zdát příliš hutná, je možné přidat trošku smetany či mléka. Masku naneseme na tělo a necháme deset až patnáct minut působit. Poté pod tekoucí vodou smyjeme.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY