Vyzrajte nad akné
AKNÓZNÍ POKOŽKA
ATOPICKÁ POKOŽKA
Krásná pokožka
CITLIVÁ POKOŽKA
DĚTSKÁ POKOŽKA
SUCHÁ POKOŽKA
VLASOVÁ POKOŽKA

Stříbro jako bojovník s bakteriemi

S trochou nadsázky lze stříbro považovat za první antibiotikum, které lidé objevili. Už ve starověku uměli jeho antibakteriální účinky využívat při uskladňování pitné vody, později, před nástupem penicilinu, se používalo k léčbě poranění. Dnes medicína znovu objevuje blahodárné účinky stříbra, především v péči o poškozenou nebo atopickou pokožku.


Lidská kůže to nikdy neměla lehké – byla stvořena k boji proti vnější nepřízni v podobě bakterií, vysokých nebo nízkých teplot, slunečního záření nebo alergenů. Současně velmi citlivě reaguje na to, co se děje uvnitř těla, například v podobě alergických reakcí. Jako každý bojovník si tak životem nese různé šrámy a poškození. Ačkoli má naše pokožka velice dobrou schopnost hojit a obnovovat sebe sama, klesá její výkonnost s přibývajícím věkem, působením škodlivin nebo vlivem různých vnitřních onemocnění. Ocení tedy naši pravidelnou péči, která ji bude hydratovat, chránit před škodlivým vnějším prostředím a bude podporovat její vlastní regenerační mechanismy.
Když je naše pokožka zdravá a „bezproblémová“, mnoho z nás nad volbou přípravků příliš nedumá – dáme na vlastní zkušenost nebo občas podlehneme horkým novinkám z obálek časopisů. Volba kvalitního a opravdu účinného pečujícího přípravku je ale naprostý základ a výběru bychom měli věnovat patřičnou pozornost, a to jak u zdravé pokožky, tak o to více u té, která se potýká s nějakým problémem. V dnešní době, kdy čas je to, co všichni chceme, ale nikdy ho nemáme dost, si velkou oblibu získávají „chytré“ přípravky, které toho umí co nejvíc najednou – očistí, ochrání, vyživí, ošetří. Pokud takový všestranný produkt zrovna hledáte, mohlo by vás zaujmout využití mikrostříbra v péči o pokožku.

Proč zrovna mikrostříbro?

Protože si s lidskou pokožkou skvěle rozumí. Mikrostříbro má protizánětlivé a antibakteriální účinky, o kterých lidé věděli už před staletími. Starověcí Féničané uchovávali pitnou vodu v postříbřených nádobách, aby se jim nekazila, a později lidé používali stříbro na léčbu zánětů a válečných poranění. Stříbro sesadila z trůnu ve 20. století antibiotika, která opravdu patří mezi zásadní objevy moderní medicíny, ale úplně se na něj nikdy nezapomnělo. Naopak, v současnosti stříbro zažívá renesanci, protože představuje šetrný způsob, jak působit proti bakteriím a plísním, nevyvolat jejich odolnost (rezistenci) a současně nepoškozovat lidské buňky. Mikrostříbro má navíc tu vlastnost, že neproniká pokožkou – působí lokálně a představuje tak bezpečnou léčbu kožních obtíží jako je infekce, ekzém, plíseň, zapaření, popálení nebo suchost. Dermatologové doporučují využití mikrostříbra i v dlouhodobé péči o pokožku postiženou atopickou dermatitidou. Postupně se uvolňující ionty stříbra totiž dokážou účinně bojovat proti bakteriím množícím se v postižené kůži, a zároveň pokožku zklidňují.

A v jakých přípravcích je mikrostříbro obsaženo?

Doporučujeme sáhnout po kvalitních produktech, v nichž je mikrostříbro technologicky zpracováno tak, aby bylo skutečně účinné a vhodně se doplňovalo s dalšími účinnými složkami přípravku. Samozřejmostí pro dlouhodobé prospěšné používání by měla být šetrná péče bez rizika podráždění nebo alergie a nepřítomnost parfemace, barviv, konzervantů, alkoholu a dalších nežádoucích chemických látek. Vedle nešlápnete například s Belcura emulzí ve spreji, která obsahuje 0,2 % vysoce čistého mikrostříbra. Navíc pokožku vyživuje, udržuje ji hydratovanou a chrání ji před vnějšími vlivy prostředí. Belcura dále obsahuje ceramidy a kyselinu mléčnou, které posilují stabilitu ochranné kožní bariéry. To zvyšuje úroveň hydratace pokožky a tím i její celkovou pružnost a odolnost. Ceramidy také podporují přirozenou obnovu kožních buněk, což napomáhá regeneraci suché pokožky.

Emulze má opravdu široké využití – mohou ji používat jak atopici nebo děti od šesti měsíců věku, tak (jako doplněk léčby) všichni ostatní, kteří právě bojují například s podrážděnou pokožkou, akné, spáleninami od sluníčka, infikovanými ekzémy nebo pokožkou zcitlivělou po dermokosmetických zákrocích.
Dále podporuje regeneraci pokožky a obnovuje její strukturu. Zklidňuje podrážděnou pokožku a zmírňuje kožní problémy. Vysoce čisté stříbro má antibakteriální účinky, to napomáhá udržovat pleť čistou. Ceramidy III a kyselina mléčná pomáhají obnovit strukturu pokožky. Kombinace hydrofilních a hydrofobních výživných látek udržuje suchou pokožku hydratovanou a chrání ji před vysoušením. Vzhledem k upravené hodnotě pH, Belcura emulze ve spreji pomáhá udržovat přirozenou kyselost pokožky. Belcura emulze ve spreji je vhodná pro suchou, podrážděnou a citlivou pokožku dospělých a dětí od věku 6 měsíců. U nenarušené pokožky je tento produkt vhodný pro dlouhodobé použití.

Autor: Mgr. Kristýna Čillíková

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY