Vyzrajte nad akné
AKNÓZNÍ POKOŽKA
ATOPICKÁ POKOŽKA
Krásná pokožka
CITLIVÁ POKOŽKA
DĚTSKÁ POKOŽKA
SUCHÁ POKOŽKA
VLASOVÁ POKOŽKA

Tipy a recepty na přírodní prostředky z kuchyně, které pleť nepodráždí

Tipy a recepty

Citlivá pleť je vlastně suchá, tenká, začervenalá a málo hydratovaná. Velmi často bývá náchylná k ekzémům. Vadí jí jakýkoliv výkyv počasí, negativně reaguje na slunce, vítr či mráz. Extrémně reagující pleť je pak již nazývána jako přecitlivělá.


Konvenční kosmetické produkty nejsou pro citlivou pleť příliš vhodné. Zvláště ty, které obsahují chemické sloučeniny. Budete-li pořizovat kosmetiku pro jemnou kůži, pak volte jen takovou, která je pro citlivou pleť skutečně vhodná. Opatrní buďte i u čistě přírodních kosmetických produktů, kde mohou pleť dráždit nevhodně zvolené suroviny. Anebo si zajděte do kuchyně a vyberte si tu správnou ingredienci tam.

Panenský kokosový olej

Tipy a recepty na přírodní prostředky z kuchyně, které pleť nepodráždí

Panenský kokosový olej

Odborná veřejnost se dělí na dvě poloviny. Zatímco jedna je silným zastáncem využívání kokosového tuku, ta druhá je naopak zarytým odpůrcem. Málokdy je však kokosový olej rozlišován na rafinovaný a za studena lisovaný. V tom je totiž velký rozdíl. Zatímco ten rafinovaný je pro tělo skutečně toxický, a to i v případě zevního používání, panenský kokosový olej je naopak velmi blahodárným doplňkem nejen stravy, ale i kosmetické zásuvky. Za studena
lisovaný olej má vysoký obsah kyseliny laurové, která působí antibakteriálně. Kyselina laurová rovněž narušuje ochranný lipidový obal některých kmenů virů, takže může působit i antivirově. Kokosový olej také napomáhá hojení vyrážek, jizev či ekzémů. Je vhodný jak pro citlivou, tak i aknózní pleť. Velkou výhodu má rovněž v tom, že dokáže udržovat vlhkost.


Čaj z měsíčku

Měsíček lékařský obsahuje karotenoidy, silice, saponiny, flavonoidy, hořčiny, slizovité látky, kyselinu salicylovou, vitamín C, polyacetylenové sloučeniny a spoustu dalších cenných látek. Je jedničkou mezi bylinami pro péči o citlivou pleť. Využívat bylinu je možné už u nejmenších miminek až po velmi zralou pleť. Na bylinu nebývají téměř žádné alergické reakce, je velmi dobře snášena. Bylina zjemňuje, zvláčňuje a posiluje pokožku. Je to vynikající prostředek k ošetření suché pleti a popraskaných rtů. Dokáže zklidnit podrážděnou a ekzematickou pokožku.


Semena z hroznů

Výtažky z hroznových jader mají velkou koncentraci vitamínu E, flavonoidů, kyseliny linolové a polyfenolů. Díky tomu jsou schopny účinně bojovat s vráskami. Pro citlivou pleť jsou doslova požehnáním. Díky obsaženému resveratrolu a dalším flavonoidům, jako je quercetin a katechin mají schopnost snižovat kapilární propustnost, tudíž jsou schopny předcházet zčervenání pokožky.


Vyzkoušejte: Hydratační maska pro suchou pleť

Přísady:
1 salátová okurka
3 cl smetany ke šlehání
2 meduňkové lístky
Příprava: Okurku omyjeme, oloupeme a vhodíme do mixéru. Přidáme lístky meduňky a smetanu. Promixujeme na hladký krém a ihned nanášíme na vyčištěnou pleť. Necháme půl hodiny působit, pak smyjeme. Poté natřeme čistým kokosovým olejem.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY