Vyzrajte nad akné
AKNÓZNÍ POKOŽKA
ATOPICKÁ POKOŽKA
Krásná pokožka
CITLIVÁ POKOŽKA
DĚTSKÁ POKOŽKA
SUCHÁ POKOŽKA
VLASOVÁ POKOŽKA

Velký comeback tuhých mýdel: Proč se k nim vracíme?

Mycí rituál pro mnoho z nás znamená vymáčknutí tekutého gelu z plastové lahvičky. Vystřídat tuto vymoženost za tuhou klasiku by asi chtělo důvod s velkým D. Těch velkých důvodů, proč být zase malinko “staromódní” je přitom hned několik, pojďme se na ně podívat.


Vzpomínka na mýdlový odér vašeho dětství ve vás možná spustí automatickou reakci k drbání. Ingredience, které obsahovaly, totiž pokožku většinou spolehlivě vysušily, a to nemluvíme o tom, že jejich vůně byly dost často dobré tak akorát na vyhánění šatních molů ze skříní. Dnešní verze mají s těmi minulými společného jen velmi málo – podklouznout na nich sice můžete taky, ale složením, vůní i účinky se jedná o “nebe a dudy”.

Vydrhnout se, to jde zkrátka jenom mýdlem

Lidé, kteří jsou v mytí staromódní tvrdí, že pořádně se umýt jde jenom mýdlem. Zkrátka je pro ně psychický i fyzický požitek s kostkou mýdla daleko lepší než s jeho tekutou formou. Nesmíme ale zapomínat také na to, že dnes se nejedná o slizkou kostku, kterou nejde odlepit od rohu vany, ale o pestrobarevné kusy různých textur, barev a vůní, které vám během minutky vyčarují domácí wellness.

Hydratační bomba

Zatímco samotný proces výroby se za desítky let téměř nezměnil, složení a ingredience mýdel se otočily vzhůru nohama – tradiční klasika byla nahrazena lepšími, voňavějšími a šetrnějšími mycími složkami, které zanechávají pokožku krásně čistou, hydratovanou a jemnou. Můžete si koupit kostky s mořskou solí, bambuckým máslem i lístečky vašich oblíbených květin. Velký boom zažívají také mýdla s bylinkovými přísadami a esenciálními oleji, jejichž účinky pomáhají nejen pokožku vyživovat, ale také léčit a posilovat.

Ekologická volba

Na rozdíl od tekutých gelů jsou klasická mýdla k dostání úplně bez obalu nebo jsou zabalena pouze do papíru, což snižuje používání plastů – tento bod sám o sobě mnohým stačí, aby se k tuhým mýdlům vrátili. Lidé se zkrátka začínají zamýšlet nad tím, jaké dopady má jejich životní styl na přírodu a snaží se je eliminovat. Za vzrůstající popularitou tuhých mýdel stojí pak také obecná tendence lidi k minimalismu a myšlenky “méně je více”, kterou začali eko nadšenci prosazovat i ve svých koupelnách. Řadu vyskládaných plastů totiž nepovažují ani za ekologicky vhodné, ani za estetické. No a když si vzpomenete na situaci, kdy tekutý gel v lahvi dochází, tak jedno je jisté: Kostky mýdla jsou v neposlední řadě také neskutečně praktické.

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY