IMG_0644

MGR. HANA MEZEROVÁ, ACC

Psycholožka a koučka

Ve své psychologické a koučovací praxi se věnuje především sebedůvěře, vztahům a komunikaci. Uplatňuje pohled na člověka jako na bio-psycho-socio- spirituálního jedince. Jak u jednotlivých klientů, tak například při pořádání workshopů pro firmy  se setkává s tím, jaký dopad na člověka mají psychosomatické onemocnění. Více se o ní dozvíte na Instragramu Psychokouč

Vliv stresu na pleť

Stres je velkým tématem dnešní doby. Co to vlastně je? Je to přirozená reakce organismu na zátěžové podmínky. Určitá míra stresu je dobrá, dokonce pomáhá s motivací a vede nás k lepším výkonům.Takovému druhu stresu se říká eustres a jedná se o tzv. pozitivní zátěž. Nadměrnou zátěž naopak představuje tzv. distres, který může poškodit naše zdraví a o němž se zmiňuje Světová zdravotnická organizace (WHO), mluví-li o stresu jako o jednom z nejzávažnějších zdravotních rizik, se kterými se lidstvo potýká.


V posledních letech žijeme v době, kdy máme zaplněné diáře, máme spoustu cílů a zapomínáme sami na sebe. A to má dopad nejen na naše zdraví, ale také na naši pleť. Říkáte si, jak se tak může stres na pleti projevovat? Stresový hormon kortizol může například za to, že se vám tvoří pupínky. Když toho máte hodně v práci, problémy doma, jste unavená a vyčerpaná, obličej vám okamžitě zaplní akné. Když jste ve stresu, zvyšuje se vám produkce mazu a napětí kůže. To se může projevovat tak, že vaše pokožka může být zarudlá a podrážděná.


Náročný den, nedostatek spánku a zbytečné stresování se kvůli maličkostem může vést nejen k únavě těla, ale i únavě pleti. Nejen, že je pak zašedlá a bez jasu, ale také to vede k rychlejšímu opotřebení, jejímž výsledkem můžou být třeba vrásky. Je důležité to, k čemu jsme náchylní a tudíž takový stres může třeba vést i k tvorbě oparů.

 

Říkáte si, jak se tedy takovému stresu vyvarovat a tím podpořit nejen svoji pokožku?

Tady máte pár tipů:

• Minimalizovat míru stresu – uvědomit si, co nám ho způsobuje a tomu se vyvarovat či tomu předcházet
• Zdravý životní styl – pravidelný spánek, kvalitní jídlo, odpočinek
• Sociální kontakt – povídejte si více, volejte si více, sdílejte
• Pravidelná péče o svojí pokožku – krémy, masky a další
• Relaxační techniky, meditace

Autor: Mgr. Hana Mezerová, ACC

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY