faceyoga

Simona Rydlová

Face Yoga

Certifikovaná lektorka Face Yogy přímo u Fumiko Takatsu- zakladatelky FYmethod.

Propagátorka Face Yogy u nás. Má za sebou 20 let v módě a módních časopisech. Jóga a meditace ji provází životem.

Face Yogu bere jako celoživotní nástroj, jak vypadat a cítit se dobře. Proměny, které kolem sebe vidí díky Face Yoze je to, co ji motivuje.

Je máma dvou dětí.

www.simyoga.cz / Facebook / Instagram

Vše, co jste chtěli vědět o Face Yoze a báli jste se zeptat

Nejspíš už to pro vás nebude úplná novinka, tak, jako když jsem před čtyřmi lety začala Face Yogu učit. „Cože? Co to je? Ukaž mi něco.“ Znělo vždycky. Teď už máte nejspíš celkem dobrý přehled, jak cvičení obličejových svalů vypadá. Pojďme se ovšem podívat, o čem to vlastně je a co vše Face Yoga umí.Obličej je jediná část těla, kterou nikdy nezakryjeme a tak málo se jí věnujeme. Když jsem Face Yogu objevila já, přišlo mi to naprosto geniální a logické. A takové věci obvykle fungují. A nehledě na to, cokoliv začíná na „Face“, tak má úspěch. Facebook, FaceTune, FaceTime… Chtěla jsem být u zrodu Face Yogy u nás, proto jsem se jí začala věnovat. A také mi v 36 letech začal padat obličej. Objevily se první vrásky na čele a pod očima jsem měla kruhy. Neměla jsem už najednou tak vyrýsované kontury, na jaké jsem byla zvyklá. Začala jsem studovat u Fumiko Takatsu, zakladatelky FYM a světe div se, za pár týdnů byly vidět výsledky. Stačí 10 minut denně. Nepotřebujete k tomu nic speciálního. Ráda cvičím v autě, nebo když vařím. Na obličeji máme přes 50 svalů, které běžně používáme při mluvení a jídle, ale netrénujeme je. A tak během času a vlivem gravitace tvář mění tvar a přibývá vrásek. Negativní vliv mají také zlozvyky a grimasy, které běžně děláme, aniž bychom si to uvědomovali. Podívejte se na sebe do zrcadla, třeba když se smějete. Krčíte u toho čelo? Nevědomky si tak prohlubujete vrásky. Krémy jsou skvělá věc, ale samy o sobě na vyhlazení vrásek nestačí. Je to stejné, jako byste léčila celulitidu krémem. Nejspíš po něm bude pokožka hebčí, ale problému se nezbavíte. Pokud chcete změnu, je třeba cvičit a s obličejem je to stejné. A Face Yoga je za mne jediný udržitelný způsob, jak toho dosáhnout. 

Face Yoga není zdaleka jen o tom, zbavit se vrásek. Na tohle jsem přišla až postupně svoji praxí a hlavně když vidím ženy, které s Face Yogou začnou, za pár týdnů jakoby rozkvetly. Mají rozzářený pohled, stojí rovně, víc se smějí, mají svěží pleť, umějí se na sebe najednou najít čas, mají se raději. A to je krásná podívaná a ta nejlepší odměna pro mě.

Co všechno se začne dít, když začnete cvičit obličejovou jógu?

1. Proti vráskám
Tím, že s obličejem pracujete na úrovni svalů, se dostáváte mnohem hlouběji, než jakýkoli krém. Jak svaly posilují, mění tvar a lépe podrží a vyplní, co je nad nimi. Díky tomu se vyhlazují vrásky na čele a kolem očí, nosoretní rýhy, druhá brada, povislé tváře i kruhy pod očima. Zpevňují se kontury tváře.

2. Lepší pleť bez akné
Cvičením se pleť intenzivně prokrví, dostanete do pleti více kyslíku a více živin. Zlepší se lymfatický oběh. Krém se vám bude lépe vstřebávat.  Rozproudí se vám krev a výsledkem bude příjemné uvolnění a jako bonus pevnější, zdravější a zářivější pleť.

3. Zlepší se lymfatický oběh
Díky akupresurním technikám a masážím bude obličej nejen uvolněnější, ale také méně oteklý a zlepší se stav pleti. Zbavíte se otoků pod očima a ve tvářích. Vyrýsujete si kontury tváře.

4. Budete mít otevřený pohled
Spadlá horní víčka jsou často důvod, proč vypadáme unaveně. Svaly kolem očí se dají také cvičit. Všechny mé klientky, ač si každá řešila něco jiného, mají společné to, že se jim otevřel pohled a zvedla horní víčka. Výraz v obličeji je pak svěžejší.

5. Zbavíte se zlozvyků
Když budete cvičit, začnete si svaly na obličeji více uvědomovat. A co víc, časem změníte své grimasy i obličejové zlozvyky a přestanete si tak zadělávat na další vrásky. Opíráte si obličej ráda u počítače? Nebo krčíte čelo, když se líčíte? To je přesně to, co nám vrásky přidělává.

6. Zbavíte se tenze
V obličeji máme spoustu tenze, kterou si možná ani neuvědomujeme, neb je to to tenze konstantní. Stejně tak jako posilování svalů, je důležité uvolnění. Tvář bude pak jemnější a mimika volnější. To znamená, že uvolněný sval lépe pracuje a přirozeně se posiluje. 

7. Budete mít symetrický obličej
Žádný obličej není 100% symetrický, nicméně viditelná asymetrie je velmi častá. Příčinou jsou jednostranné návyky, tenze a přetěžovaní jedné strany obličeje víc než té druhé. Cvičením Face Yogy se vám vyrovná obočí, koutky rtů i nerovnost ve tvářích.

8. Po obrně lícního nervu
Ať je příčina virová infekce nebo jiná. Po obrně lícního nervu je často částečně paralyzovaná polovina obličeje. I s tím se dá pracovat. Nikdy to nebude úplně perfektní, ale viditelné zlepšení jde. Přetížené svaly se uvolní a ty, částečně paralyzované se rozpohybují. Výsledkem je symetričtější tvář i mimika.

9. Budete se víc smát
Od té doby, co praktikuji obličejovou jógu, se víc usmívám a často se stává, že mi můj úsměv někdo pochválí. Už vám někdy někdo řekl, že vás naučí se krásně smát? Face Yoga to dokáže.

10. Zvýšíte si sebevědomí
Face Yoga, kterou jsem původně vnímala „jen“ jako cviky na ochablé obličejové svaly, mi toho ale přinesla mnohem víc. Sedím rovně, moje chůze je hezčí, a pokud mám schůzku nebo veřejně mluvím, jsem sebevědomější a jistější. Prostě se cítím líp ve své kůži.

Pokud chcete s Face Yogou začít, klidně z pohodlí domova, podívejte se na online program NAPLNO.
Je postavený tak, že po 6 týdnech je vidět a hlavně cítit změna.
Změna totiž začíná teď.

https://simyoga.cz/kurz/online-naplno/

IG: face.yoga.simona

22. 3. 2021

SOUVISEJÍCÍ PŘÍSPĚVKY